KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15614025
nr 1561 4025
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Hus vid vattendrag. Signerad, numrerad -38. Olja på duk, 64x76 cm, yttermått inklusive ram: 78x90 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:51:04
300 kr
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr